Kurucularımız

Ahmet F. Ellialtıoğlu
Babası Ahmet Kamil (Sanayici, İşadamı), Annesi Fatma Perran (Yönetici), 1955 İstanbul doğumlu. Eşi Zerrin, Çocukları; Ahmet Kamil Cihan (1981), Ahmet Kamil Kaan (1988). İlk, orta ve lise öğrenimini Özel Işık Lisesi’nde, Yüksek öğrenimini ise Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Yüksek Okulu Kamu Yönetimi Bölümü’nde yaparak, yine aynı okulda 2 yıllık doktora çalışması ile tamamladı.
Aile şirketlerinin her birim ve kademesinde çalıştı. 1982 yılında Erzincan 59. Topçu Tugayı'nda vatani görevini yaptı. 1987 yılında Kadıköy Sağlık Eğitim Merkezi (KASEV)  kurucularından ve 1988 yılında Kadıköy Rotary Kulüp Üyesi oldu, 1999 yılında eşi ile birlikte manevi ve maddi tüm mal varlığını bağışlayarak, Ahmet-Zerrin Ellialtıoğlu Vakfı’nı kurdular. Büyük Kulüp ve Moda Deniz Kulübü üyesidir. Halen Vakfın Mütevelli Heyet Başkanıdır.


Zerrin Ellialtıoğlu
Babası İzzet Kuleli (Sanayici, İşadamı), Annesi Nursen Kuleli (Ev hanımı). 1958 İstanbul doğumlu. Eşi Ahmet Feyzi, Çocukları Ahmet Kamil Cihan (1981) , Ahmet Kamil Kaan (1988) . İlk öğrenimini Özel Yeni Nesil İlkokulu ve Özel Erenköy İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini, Kadıköy Kız Koleji  ve Kadıköy Kız Lisesi’nde, yüksek öğrenimini, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Prehistorya ve Ön Asya Arkeolojisi’nde iyi derece ile,  masterını ise İTÜ Sosyal Bilimler Fakültesi Mimarlık Tarihi Bölümü’nde   yaptı. İzka Kablo’da Yönetici Asistanlığı ile iş hayatına başladı. Aile şirketlerinde üst düzey yöneticilik görevini üstlendi. Ahmet - Zerrin Ellialtıoğlu Vakfı Kurucularından ve halen Vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmakta olup aynı zamanda İstanbul Sanayi Odası Vakfı Mütevelli Kurulu Üyesidir.